مسدود شدن لوله های آب و فاضلاب مشکلی است که هر فرد در طول سال حداقل یک بار با آن مواجه می شود؛ این مشکلات به دلیل ورود مواد روغنی و چرب به لوله ها و انباشته شدن آن ها رخ می دهند و در نهایت منجر به گرفتگی لوله فاضلاب حیاط می شود. در این زمینه روش ها و راهکارهای خانگی بسیاری وجود دارند که به شما کمک می کنند، این گرفتگی ها را برطرف کنید. برخی از روش های سطحی که به صورت موقتی مشکل شما را رفع می کنند، در این گزارش ارائه می شوند. توصیه می کنیم، برای بازکردن و رفع گرفتگی لوله فاضلاب حیاط ، از متخصصین این عرصه کمک بگیرید. شما می توانید با شماره تلفن اتحادیه لوله بازکنی اصفهان در تماس باشید.

گرفتگی لوله فاضلاب در خانه های قدیمی

برخی از روش های باز کردن فاضلاب حیاط برای خانه های کلنگی که مصالح ساختمانی و تجهیزات به کار رفته در آن ها قدیمی و فرسوده شده اند، کارایی خواهند داشت. در خانه های قدیمی لوله های کفشور در گوشه حیاط هستند. این لوله ها در خانه های امروزی در قسمت پارکینگ ساختمان تعبیه می شوند. این لوله ها اغلب در معرض شن و ماسه بوده و ممکن است، گرفتگی های ساده و پیچیده ای در آن ها ایجاد شود. کاربرد این کفشورها، کمک به خروج آب های اضافه داخل حیاط و پارکینگ است.

گرفتگی لوله فاضلاب در حیاط منازل، گاها به دلیل بارش باران نیز ایجاد می شود؛ با بارش باران، مقادیری برگ و خاک وارد لوله شده و سبب انسداد آن می شوند. وقتی آب درون لوله ها جریان می یابد، شن و ماسه ای که در آن ها انباشته شده اند، تبدیل به گل شده و سبب کوچک شدن قطر لوله ها می شوند. در این زمینه باید از روش های رفع گرفتگی لوله های فاضلاب حیاط استفاده کنید تا تخلیه آب با کیفیت سابق انجام شود.

دلایل گرفتگی لوله های حیاط

باز کردن گرفتگی فاضلاب حیاط
رفع گرفتگی لوله فاضلاب حیاط

گرفتگی لوله فاضلاب حیاط به دلایل مختلفی اتفاق می افتد؛ به جز مواردی که پیش تر شرح داده شد، انسداد لوله به دلایل زیر اتفاق می افتد:

  1. افتادن اشیاه داخل لوله های حیاط، این اشیاه راه عبور آب را مسدود می کنند.
  2. رسوب کردن جرم های قدیمی درون لوله ها
  3. ورود برگ درختان به مسیر لوله ها در اثر وزش باد و بارش باران
  4. کم بودن شیب لوله ها که به مشکلات ساختمان سازی در مراحل اولیه مربوط می شود.
  5. انسداد لوله ها با مصالح ساختمانی مانند سیمان و قیر

در ادامه برخی از روش های باز کردن فاضلاب حیاط را به صورت خلاصه شرح می دهیم.

باز کردن لوله های حیاط با روش فنر زدن

در برخی مواقع، مشکل گرفتگی لوله ها با یک فنر دستی ساده نیز برطرف می شود. برای این منظور سر فنر را وارد لوله های فاضلاب کنید و آن را تا قسمت انسداد لوله هل بدهید. سپس باید فنر را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید و با این کار عامل انسداد را خورد کرده و یا از لوله بکنید. در پایان، باید مقداری آب با فشار قوی وارد لوله کنید تا از باز شدن راه آن اطمینان حاصل نمایید.

همچنین بخوانید: خدمات رسوب گیری

استفاده از آب گرم جهت رفع گرفتگی لوله فاضلاب حیاط

یکی از روش های رفع گرفتگی لوله های فاضلاب حیاط، استفاده از آب گرم است که این مشکلات را به سادگی در کمترین زمان ممکن برطرف می کند. آب گرم گرفتگی های لوله را نرم می کند و پس از چند دقیقه آن ها را به کلی از بین می برد. برای این منظور به چند کتری آب داغ احتیاج داریم که پیش از شروع عملیات فراهم می شود. آب داغ را درون لوله ها بریزید و در صورت بالا زدن چاه، کمی صبر کنید تا پایین برود و سپس دوباره آب گرم بریزید. این روش را تا جایی ادامه دهید تا به نتیجه مطلوب برسید.

راه حل رفع گرفتگی فاضلاب حیاط
روش رفع گرفتگی لوله فاضلاب حیاط

استفاده از تلمبه های مخصوص لوله کفشور

تلمبه های چاه، مدل های مختلفی دارند و بر اساس نوع و مدل لوله دسته بندی می شوند. به طور مثال تلمبه های مخصوص به توالت فرنگی با تلمبه هایی که برای سینک ظرفشویی و یا کفشور حیاط به کار می روند، تفاوت های اساسی دارند. برای رفع گرفتگی لوله های حیاط با استفاده از تلمبه، آن را بر روی دهانه لوله قرار دهید و با بالا و پایین کردن تلمبه، فشار آب را وارد کنید تا لوله ها باز شوند. با تکرار این روش برای همیشه از شر گرفتگی لوله فاضلاب حیاط خلاص می شوید! 

خدمات جدید لوله باز کنی در اصفهان

در صورتی که این روش های ساده و خانگی برای باز کردن لوله های حیاط شما موثر واقع نشدند، باید ناچارا از روش های جدیدی که در شرکت لوله باز کنی اصفهان مورد استفاده قرار می گیرند، بهره ببرید. برخی از این روش ها شامل چربی زدایی، رسوب زدایی، تمیز کردن کامل لوله ها و… هستند که هر یک با استفاده از جدیدترین دستگاه های صنعتی انجام می شوند. در این روش ها از فنرهای منعطف و مناسبی استفاده می شود که کوچکترین آسیبی به لوله ها نمی رسانند.

چگونه از گرفتگی لوله های حیاط جلوگیری کنیم؟

پیش از آن که به دنبال روش های باز کردن فاضلاب حیاط بگردیم، بهتر است راه هایی پیدا کنیم که لوله های حیاط ما دچار این مشکل نشوند. با رعایت چند نکته ساده دیگر نیازی به استفاده از روش های رفع گرفتگی لوله های فاضلاب حیاط نخواهید داشت!

برای این منظور استفاده از توری های مخصوص کفشور توصیه می شود؛ اگر جنس خوب این توری ها را انتخاب کنید، دیگر هیچ شی ای وارد لوله ها نشده و مشکلات گرفتگی در آن ها به وجود نمی آید. انواع کفشورهای پلاستیکی و فلزی در این زمینه ارائه می شوند که مدل های فلزی مقاومت بیشتری دارند.

جمع بندی

در این گزارش با روش های رفع گرفتگی لوله های حیاط و علل بروز این مشکلات آشنا شدیم. با به کار گیری روش های بالا، چنین مشکلاتی به سرعت حل می شوند. گرفتگی لوله ها یکی از مهمترین معضلاتی است که در همه خانه ها به وجود می آید و افراد را به دردسر می اندازد. چه بهتر که برای جلوگیری از این مشکلات، اقدامات یاد شده در این گزارش را به کار ببرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *