معرفی سیستم آب و فاضلاب

معرفی سیستم آب و فاضلاب


شرکت لوله بازکنی و نشت یاب اصفهان در نظر دارد تا با دسترسی کامل از امکانات موجود و گسترش اطلاعات عمومی به صورتی وارد عمل شود تا جامعه هدف طبق استانداردهای ملی و بین المللی از آب شرب کافی و تمیز، مکانات تصفیه و دفع کاملا بهداشتی فاضلاب استفاده کرده و در زمینه توسعه پایدار و محقق نمودن اهداف برنامه ای درخشان بیست ساله کشور به عنوان مجموعه ای پیشرفته در صنعت آب و فاضلاب شناخته شود.

تقویت ظرفیت آبرسانی از تصفیه خانه آب اصفهان بزرگ

معاون بهره‌برداری و توسعه آب مجموعه گفت: با اجرای برنامه، 3/12 کیلومتر خط انتقال آب از سمت شیرخانه نجف آباد به قسمت کنترل و توزیع آب اصفهان مکان چاههای فلمن، ظرفیت آبرسانی به تمامی شهرهای زیر نظر تصفیه خانه آب اصفهان تقویت می شود.

وی افزود: در فصل تابستان با کمبود 5/2 متر مکعب جهت تامین نمودن آب شرب کاملا بهداشتی برای مصرف مشترکین گرامی روبرو هستیم. ولی با برنامه ای که در راستای مدیریت مصرف در نظر گرفته شده است این حجم به حدی جبران می شود.

توجه: آب شرب استان اصفهان کاملاً بهداشتی است تبلیغ مدیر عامل جدید مجموعه ی ما، کار جهادی بر اساس دانش باید سرلوحه کار قرار گیرد. شعار مجموعه ی ما: ما مراقب آب هستیم. شهر به آب زنده است.

سرپرست سیستم به ضرورت تدوین سناریوی تامین آب شرب بهداشتی جهت گذراندن تابستانی بدون دغدغه برای رفاه حال مشترکین عزیز را پیشنهاد کرده است. بیایید با صرفه جویی در مصرف آب فردایی سبز به نسل آینده هدیه کنیم. شرکت ما از رتبه ای عالی در میان شرکت های زیر مجموعه و تابعه وزارت نیرو برخوردار شد. یکپارچه سازی دو شرکت آب و فاضلاب شهری و روستایی شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان را تشکیل می دهد. شعار این مجموعه: انجام سازمانی ، توانمندسازی و ارتقای خدمات می باشد. حفظ ارزش آب ارتقاء دانش سازمانی خدمات نوین و پایدار است.

سیستم آب و فاضلاب اصفهان

توزیع آب در مجتمع های مسکونی در چند مرحله انجام میگیرد که ما در ادامه به صورت اختصار برای شما توضیح میدهیم.

مرحله اول: ضروری است که مقدار مصرف آب یک ساختمان مسکونی محاسبه شود.که برای این عمل از روشهای مختلف استفاده می شود.

  1. روش تقریبی
  2. محاسبه میزان مصرف آب طبق تعداد نفرات ساکن در مجتمع
  3. روش واحد مصرف
سیستم لوله کشی اصفهان
معرفی سیستم آب و فاضلاب اصفهان

مرحله دوم: توزیع آب ساختمان، تامین و تنظیم نمودن فشارهای را در برمی گیرد. وجود آب در داخل لوله ها شامل افت فشار دینامیکی و پشت کنتور می باشد. و لازم است جهت رفع افت فشار اقداماتی در این راستا صورت گیرد که عبارتند از:

  • از طریق فشار آب شهر جهت تامین نمودن فشار سیستم توزیع آب ساختمان
  • تامین نمودن فشار آب از طریق مخزن قبلی
  • استفاده از مخزن تحت فشار

استفاده از پمپ آب جهت رفع ضربه قوچی، کاهش مصرف برق، کاهش و یکنواخت شدن استهلاک پمپ ها را شامل می شود.

مرحله سوم: بررسی لوله کشی آب ساختمان جهت رفع افت فشار آب را دربرمی گیرد. که شامل طراحی لوله کشی آب سرد و گرم می شود بنابراین استفاده از مصالح مرغوب بر اساس قطر لوله ها و مسیر آن را شامل می‌شود. در پایان نگهداری آب شرب در سیستم توزیع آب ساختمان از اهمیت زیادی برخوردار می باشد. کیفیت آب شرب اصفهان کاملاً مورد تایید است. در بخش پالایش آب، وارد مباحث بیولوژیکی و دیگر مباحث تخصصی شده ایم و کیفیت تامین آب شرب در تمامی مراحل سنجیده و تحویل مشتریان می شود.

همچنین بخوانید:
نرخ اتحادیه لوله بازکنی در اصفهان
شماره و آدرس اتحادیه لوله بازکنی در اصفهان

هدف از تعرفه های جدید آب عبارتند از:

  • مدیریت بهینه مصرف
  • تشویق به رعایت الگوی مصرف
  • تعرفه آب بها مشترکان خانگی روستایی معادل 50 درصد تعرفه مشترکان خانگی شهری نباشد.

با رعایت الگوی مصرف آب، زندگی را به دیگران هدیه دهیم.

سیستم آب و فاضلاب شهر اصفهان
آب و فاضلاب اصفهان

انواع سیستم لوله کشی آب

سیستم توزیع آب در آپارتمان و انواع سیستم لوله کشی آب توسط کارشناسان آب و فاضلاب هر شهری انجام می‌شود ابتدا کارشناسان میزان مصرف آب یک ساختمان را محاسبه می‌کند که برای این کار روشهایی وجود دارد. روش تقریبی محاسبه، میزان مصرف بر اساس تعداد نفراتی که در آن ساختمان ساکن هستند و یا موارد کاربردی ساختمان، روش واحد مصرف برای هر کدام از روش های مذکور فرمول های وجود دارد که یک کارشناس برای لوله کشی آب باید بداند.

مرحله دوم در سیستم توزیع آب برای آپارتمان ها تعمیر و تنظیم فشار آب ساختمان است آبی که در لوله ها وجود دارد دچار افت فشار دینامیکی و افت فشار پشت کنتور شده و لازم است با روش هایی این افت فشار در سیستم توزیع آب آپارتمان جبران شود. برای جلوگیری از افت فشار آب باید تامین فشار سیستم توزیع آب در آپارتمان با فشار آب شهر را اطلاع داشته باشیم، تامین فشار با استفاده از مخزن را بدانیم ،از مخزن تحت فشار استفاده کنیم.

در مرحله سوم از فرایند سیستم لوله‌کشی و توزیع آب در آپارتمان که شامل طراحی لوله کشی آب سرد و گرم میباشد، برای این منظور لازم است که تکنسین قطر لوله ها و مسیر لوله ها را محاسبه کرده و بعد از آن بهتر این مساله را انتخاب کند. در نهایت این طور می‌توان گفت که حفظ و نگهداری آب آشامیدنی در سیستم توزیع آپارتمان از اهمیت خاص و ویژه‌ای برخوردار است.

لوله کشی ساختمان چیست ؟

تمام مطالبی که شما باید در مورد لوله کشی ساختمان بدانید. لوله کشی ساختمان یکی از مهمترین فرآیند در ساخت و ساز خانه محسوب می شود. که در این راستا باید کلیه‌ی نکات و ضوابط ایمنی رعایت گردد. برخی از لوله کشی ها جهت انتقال مایعات و گازها به کار برده می شوند. از لوله های فلزی، پلاستیکی، سیمانی جهت انتقال مواد در ساخت و ساز ساختمان استفاده می شود. در زمان لوله کشی این لوله ها درمحل مناسب خود نصب می شوند. وجود سیستم لوله کشی جهت توزیع آب و گاز در قسمت های مختلف ساختمان و تخلیه زباله‌ها ضروری است.

به همین دلیل جنس لوله ساختمان سازی باید از مرغوب ترین اجناس استفاده شوند تا مانع از بروز مشکلات مختلفی برای صاحبخانه شود و عدم رعایت این نکات ممکن است موجب عواقب جبران ناپذیری شود. لوله کشی در سقف نیز انجام میشود. جهت جلوگیری لوله ها از گرما و یخ زدگی، ترک خوردگی و داشتن طول عمر طولانی باید توسط عایق مناسب و با کیفیت پوشش داده شوند.

همچنین بخوانید: خدمات رسوب گیری

انواع لوله کشی ساختمان عبارتند از:

لوله فاضلاب: فاضلاب به دو دسته سبک خاکستری و سنگین تقسیم می شود لوله های فاضلاب انواع متفاوتی دارد. جهت جابه جایی فاضلاب سنگین از لوله هایی با شیب و قطر بسیار استفاده می شود.فاضلاب های کف سرویس بهداشتی از نوع سبک می باشد.

لوله کشی آب: در گذشته لوله کشی از نوع فلز و از رو کار بوده ولی با گذشت زمان جهت جلوگیری از فرسودگی و زنگ زدگی لوله های فلزی، لوله کشی از نوع توکار بوده و مانع از مشکلاتی مانند نشت آب وغیره می شود.

لوله کشی گاز: از حساس ترین لوله کشی هاست که در نصب آن باید تمامی نکات ایمنی رعایت گردد. فواید آن استفاده از گاز طبیعی در ساختمان است.

لوله کشی برق: عدم برخورد سیم های برق با مصالح ساختمانی استفاده می شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *