اقدامات اولیه لوله بازکنی

اقدامات اولیه لوله بازکنی


زمانی که لوله های فاضلاب شما گرفتگی پیدا می کند برای رفع گرفتگی لوله می توانید از  روش های خانگی استفاده کنید. اگر خودتان موفق به باز کردن لوله نشدید به یک لوله بازکن خوب مراجعه کنید. اگر تخلیه ی آب سینک به زمان زیادی نیاز داشته باشد و یا در حمام احساس کنید که آب به راحتی پایین نمی رود، مطمئنا لوله های فاضلاب شما دچار گرفتگی شده اند. پس خیلی زود اقدامات اولیه ی لوله باز کنی را انجام دهید. در این مقاله قصد داریم درباره ی اقدامات اولیه ی لوله بازکنی صحبت کنیم پس با ما همراه باشید.

تشخیص گرفتگی لوله های فاضلاب خانه

اگر لوله منزل شما گرفتگی داشته باشند و بتوانید آن را تشخیص دهید، اقدامات اولیه لوله بازکنی در اصفهان را انجام داده و مشکل را سریع کنید. لوله ها به دلایل مختلفی می توانند دچار گرفتگی شوند که این دلایل عبارتند از:

  1. گرفتگی با اشیاء بزرگ و کوچک.
  2. گرفتگی لوله ها با مو وپرز
  3. گرفتگی لوله با مصالح ساختمانی
  4. گرفتگی به دلیل کم بودن شیب لوله های ساختمان.
  5. گرفتگی لوله های سینک با چربی و روغن.
  6. گرفتگی لوله های داخل حمام با صابون.

تاسیسات دنا می تواند به راحتی مشکل گرفتگی لوله ها را با هر دلیلی که باشد، رفع کند.

مراحل لوله بازکنی
مراحل ابتدایی لوله بازکنی

اقدامات اولیه ی لوله بازکنی

در این مقاله تعدادی روش را به شما آموزش می دهیم تا خودتان انجام دهید و مشکل گرفتگی لوله را خیلی زود حل کنید. این روش ها عبارتند از:

1 ) استفاده کردن از شوینده ها و آب گرم برای باز کردن لوله

در این روش می توانید مقداری پودر یا مایع شوینده را در ظرفی به همراه آب گرم حل کنید تا کف کند سپس آن  را داخل لوله ی گرفته شده بریزید. بعد از ریختن محلول آب و شوینده داخل لوله، یک کتری آب گرم نیز داخل لوله بریزید. در این روش اگر گرفتگی لوله به خاطر وجود روغن یا چربی باشد خیلی زود حل خواهد شد.

2 ) باز کردن لوله با سرکه و جوش شیرین

در یک ظرف مقدار مساوی سرکه و جوش شیرین را با همدیگر مخلوط کرده و در لوله ی گرفته شده بریزید و حدودا نیم ساعت صبر کنید تا گرفتگی لوله رفع شود. ترکیب کردن سرکه و جوش شیرین باعث می شود یک واکنش شیمیایی ایجاد شده و مواد حالت اسیدی پیدا کنند و گرفتگی لوله را رفع کنند. در این روش اگر گرفتگی لوله به خاطر وجود چربی، روغن یا مو باشد به راحتی رفع می شود. استفاده کردن از سرکه باعث می شود لجن های داخل لوله نیز  پاکسازی شود.

3 ) باز کردن لوله با استفاده از آب گرم

یکی از ساده ترین راه ها برای باز کردن لوله، استفاده کردن از آب گرم در چندین مرحله است. ظرفی را پر از آب گرم کنید و در چند مرحله داخل لوله ی گرفته شده بریزید. با این روش می توانید گرفتگی های جزئی را از بین ببرید.

4 ) باز کردن لوله با استفاده از جارو برقی تر و خشک

اگر یک جاروبرقی تر و خشک در منزل خود دارید به راحتی می توانید با استفاده از آن لوله ی گرفته شده را باز کنید، به این صورت که لوله ی جارو را به صورت کامل داخل لوله ی فاضلاب ببرید و قدرت  جارو را روی بیشترین حد ممکن بگذارید تا عاملی که باعث گرفتگی لوله شده است را به داخل بکشد.

مرحل های اولیه لوله بازکنی
مراحل ابتدایی لوله باز کنی در اصفهان

5 ) باز کردن لوله با استفاده از آویز لباس

این روش یکی از روش های پر کاربرد و ساده برای بازکردن گرفتگی لوله است. یک آویز لباس را بردارید و همه ی خمیدگی های آن را به صورت کامل صاف کنید و تنها قسمت قلاب شکل را بگذارید به همان حالت باقی بماند. میله را کامل وارد لوله ی گرفته شده بکنید و سعی کنید عاملی که باعث گرفتگی لوله شده است را به صورت کامل بیرون بکشید. در پایان کار هم مقداری آب گرم را داخل لوله بریزید.

6 ) بازکردن لوله با استفاده از سود سوزآور

استفاده کردن از سود سوزآور می تواند باعث سوختگی شیمیایی شده و گرفتگی لوله را رفع کند. مقدار سه فنجان از این مواد را داخل 3/4 گالن آب سرد بریزید وآن را با یک چوب بلند هم بزنید سپس آن را داخل لوله بریزید و حدود نیم ساعت صبر کنید تا این محلول درون لوله ی گرفته شده اثر کند. و در پایان کار نیز مقداری آب گرم را داخل لوله بریزید. توجه داشته باشید که زمان انجام این کار حتما از دستکش و محافظ چشم استفاده کنید.

7 ) استفاده کردن از فنر لوله بازکنی

 فنرهای لوله بازکن مانند یک سیم هستند و با استفاده از آن ها خیلی راحت می‌توان گرفتگی لوله را باز کرد. بهتر است بدانید که شما از نوع دستی فنرها می توانید استفاده کنید.این روش برای بازکردن گرفتگی سطحی کاربرد دارد و با استفاده از آن نمی توان اشیاء گیر کرده داخل لوله را از بین برد.

8 ) استفاده کردن از مخلوط نمک و جوش شیرین

مقداری نمک و جوش شیرین را به صورت مساوی با هم مخلوط کرده و داخل لوله ی گرفته شده بریزید سپس مقداری آب گرم را داخل لوله بریزید تا گرفتگی لوله خیلی سریع رفع شود . ترکیب نمک و جوش شیرین با آب یک واکنش شیمیایی به وجود می آورد که خیلی راحت می توان با استفاده از آن گرفتگی لوله را رفع کرد. این روش حتی برای گرفتگی های شدید هم بسیار عالی می باشد و به شما توصیه می کنیم حتما هر ماه یک بار این مخلوط را درون لوله ها بریزید تا دچار گرفتگی نشوند.

9 ) استفاده کردن از اسید برای رفع گرفتگی لوله

یکی از روش های دیگری که جز اقدامات اولیه لوله بازکنی است، استفاده از اسید است. اسید خیلی راحت می تواند گرفتگی لوله را برطرف کند اما باید توجه داشته باشید که اسید رقیق استفاده کنید چرا که اسید یک مایع خورنده است و اگر در مدت طولانی مصرف شود ممکن است باعث از بین رفتن اتصالات لوله ها بشود، پس در مصرف اسیدها زیاده روی نکنید.

همچنین بخوانید: خدمات اسید شویی

10 ) رفع کردن گرفتگی های سینک ظرفشویی

در زیر سینک ظرفشویی لوله هایی به شکل U  هستند که باعث می شوند تکه های غذا یا مو در داخل آن ها باقی بماند و راه آب مسدود شود. برای رفع گرفتگی لوله های زیر سینک ابتدا سطل بزرگی را زیر لوله قرار دهید و به آرامی قسمت  U شکل را باز کنید سپس فضولات  داخل لوله را کاملا خالی کرده و مجددا لوله را بشویید و سر جای خود ببندید

جمع بندی

اگر با استفاده از روش های گفته شده در بالا نتوانستید گرفتگی لوله را رفع کنید بهتر است با یک لوله باز کن تماس بگیرید تا خیلی سریع این کار را برای شما انجام دهد. برای انجام این کار می توانید با لوله بازکنی اصفهان دنا تماس بگبرد تا مشکل شما را رفع کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *