در بسیاری از منازل و دفاتر، علائم پرشدگی و یا گرفتگی لوله و چاه فاضلاب توالت و ظرفشویی آشپزخانه ها دیده می شود که راه حل مشکل آن استفاده و آشنایی با انواع تجهیزات لوله بازکنی بلوار شفق و نحوه استفاده از آن هاست. در خصوص انواع تجهیزات لوله بازکنی در بلوار شفق و نحوه کار هر یک می توان گفت که هر یک از آنها دارای مدل های گوناگونی هستند و به روش های متفاوتی، مشکل گرفتگی فاضلاب را برطرف می نمایند. یکی از بهترین دستگاه های لوله بازکنی، دستگاه فنر زنی است که با استفاده از آن می توان بدون هیچ زحمت خاصی لوله ها و چاه های فاضلاب شهری را باز کرد، ادامه این مطلب توضیح کاملی در مورد انواع تجهیزات لوله بازکنی و قیمت هر یک از آنهاست.

لوله بازکنی بلوار شفق

انواع تجهیزات لوله بازکنی بلوار شفق و قیمت هر یک

وسایل و راه های متفاوتی برای باز کردن لوله ها و چاه های فاضلاب شهری وجود دارد که یک متخصص لوله بازکن در بلوار شفق بر اساس نوع مشکل و گرفتگی، دستگاه لوله بازکن مناسب کار را انتخاب می کند. گاهی اوقات مشکل گرفتگی به وجود آمده تنها با استفاده از پودرها و محلول های لوله بازکن حل می شود و نیازی به دستگاه لوله بازکن نیست. اما بعضی مواقع این روش موثر نیست و باید از دستگاه های پیشرفته و متخصص لوله بازکن کمک گرفت تا مشکل حل شود. مهمترین انواع تجهیزات لوله بازکنی و قیمت هر یک که برای بازکردن چاه ها و لوله های فاضلاب شهری استفاده می شود، به شرح زیر می باشد:

  • انواع دستگاه های فنر زنی: در حدود 3 میلیون تومان
  • دستگاه لوله بازکنی ارابه ای: در حدود 15 میلیون تومان
  • دستگاه لوله بازکن دریلی: در حدود 4 میلیون تومان
  • پودر مخصوص رفع گرفتگی لوله: در حدود 20 هزار تومان
  • محلول اسید لوله بازکنی: در حدود 20 هزار تومان

دستگاه لوله بازکنی فنری

دستگاه فنر زنی به دو دسته برقی و شارژی موجود میباشد. دسته برقی همان گونه که مشخص است برای شروع نیاز به برق شهری دارد. ولی مدل شارژی برای فضا هایی که دسترسی به پریز برق ممکن نیست مطلوب میباشد. به صورت معمول و در به کار گیری های مکرر مدل برقی توصیه می شود. البته برای اینکه بتوان سرویس دهی بی نقصی ارائه داد؛ داشتن تجهیزات لوله بازکنی شارژی برای لوله بازکنی بلوار شفق در محیط هایی که پریز برق در دسترس نیست؛ ضروری میباشد.

همچنین بخوانید: لوله بازکنی نظر

دستگاه لوله بازکنی ارابه ای

ظاهر و کارایی این دستگاه همانند دستگاه های لوله بازکن فنری می باشد با این تفاوت که دارای دو چرخ برای جابجایی راحت تر است. نحوه کار دستگاه لوله بازکنی دریلی نیز به این شکل است که با اتصال فنر فلزی به قسمت دریل دستگاه، می توان با چرخش سریع فنر، تمام رسوبات درون لوله گرفته شده را از بین برد. استفاده از این دستگاه نسبت به مدل های دیگر خطرناک تر می باشد به علت اینکه امکان دارد حین چرخش، فنر فلزی از دستگاه دریل جدا شده و به سمت دست ها و یا صورت پرتاب بشود.

دستگاه لوله بازکن دریلی

پس از روشن کردن دستگاه برای جلوگیری از خارج شدن فنر و پیچیدگی آن فنر را بوسیله دست به داخل لوله هدایت کرده و با دست دیگر اهرم گرداننده فنر را فشار می دهند. با این عمل فنر شروع به گردش می‌نماید ( برای حرکت به جلو و عقب فنر از نیروی دست به همراه دست کش مخصوص باید استفاده کرد، چون این دستگاه فقط فنر را به حالت چرخش در می آورد). پس از مدت کوتاهی فنر گرفتگی های داخل لوله را باز میکند. همچنین هم زمان با گردش فنر یک شلنگ متصل به شیر آب را درون مجرای فاضلاب قرار می‌دهند. بعداز بازکردن شیر آب، فنر عمل لایروبی و تراشیدن جرم های جداره لوله را انجام می دهد و آب خارج شده از شلنگ عمل شستشوی جداره لوله ها و هدایت جرم ها را به درون چاه انجام می دهد.

پودر مخصوص رفع گرفتگی لوله فاضلاب در بلوار شفق اصفهان

استفاده از پودر لباسشویی، روشی ساده و بدون نیاز به استفاده و دانستن انواع تجهیزات لوله بازکنی بلوار شفق و قیمت هر یک برای باز کردن چاه آب فاضلاب به شمار می آید، این روش نمی تواند به اندازه دستگاه لوله بازکنی فنری موثر باشد، اما می تواند برای گرفتگی های ساده کاربرد داشته باشد. نحوه انجام این روش ساده به این صورت است که بر اساس طول قطر لوله گرفته شده مقدار پودر لباسشویی را درون لوله ریخته و صبر می کنیم تا پودر لباسشویی با رسوبات واکنش بدهد سپس بعد از گذشت ده دقیقه آب جوش را می ریزیم تا رسوبات واکنش داده شده با آب جوش حل شود.

همچنین بخوانید: لوله بازکنی خیابان میر

محلول اسید لوله بازکنی

محلول های زیادی در‌این خصوص وجود دارد ولی باید قبل از استفاده به نکات زیر توجه کنید:

  • محلول به طور کامل اسیدی میباشد و آسیب رساندن به چشم، پوست و ریه های شما در خصوص تنفس در آن محل موضوعی غیر قابل انکار میباشد.
  • بهره گیری بیش از حد از این محلول های رفع گرفتگی لوله، قطعا موجب بروز پوسیدگی و سوراخ شدن لوله های شما می‌گردد.
  • برای هر نوع لوله، محلولی خاص موجود است که بایستی حتما از آن محلول برای لوله مربوطه استفاده کرد و در حالتی‌که که غیر این مورد را انجام دهید، ممکن می باشد لوله های شما آسیب ببینند.

خدمات لوله بازکنی بلوار شفق اصفهان

لوله بازکن های ما در سراسر اصفهان آماده خدمت رسانی است. با اولین تماس، ما در اسرع وقت، ماهرترین لوله بازکن بلوار شفق را به آدرس شما میفرستیم.

اعتبار ما، اعتماد مشتریان ماست که در طول سالها بدست آورده ایم. بنابراین قدردان این اعتماد شما عزیزان هستیم. تمام تلاش ما ارائه بهترین و حرفه ای ترین سرویس می باشد.

در ادامه بخوانید : لوله بازکنی نیکبخت

کافیست در هر ساعت از شبانه روز با ما تماس  تماس بگیرید، تا در هر نقطه از اصفهان که هستید در کمتر از 20 دقیقه لوله بازکن ماهر جهت خدمت آماده باشد. (بدون تعطیلی)

 

لوله بازکنی
لوله بازکنی تاسیسات دنا