در سرویس های بهداشتی، افتادن تلفن همراه و سایر وسایل شخصی، بسیار متداول است! افراد در مواجهه با این اتفاقات، اکثرا قدرت تصمیم گیری خود را از دست می دهند و هیچ راه حلی برای بیرون آوردن تلفن گران بهای خود پیدا نمی کنند! بسیاری از مردم در این خصوص با سرویس کاران تماس می گیرند. اما در این گزارش شما را با بهترین روش های بیرون آوردن گوشی از چاه توالت و دستشویی آشنا می کنیم که در این موقعیت های حساس به دردتان می خورند. پس تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

بایدها و نبایدهای در آوردن گوشی از چاه توالت

پیش از آن که با روش در آوردن گوشی از چاه توالت آشنا شوید، باید بدانید که در چنین شرایط حساسی چه کارهایی اوضاع را سخت تر می کنند!

  1. در وهله اول از ریختن آب درون چاه جدا خودداری کنید؛ پس از افتادن تلفن همراه درون چاه توالت، هیچ آبی نباید وارد لوله ها شود.
  2. از سیفون دستشویی استفاده نکنید؛ این کار تلفن همراه شما را به قعر چاه توالتتان می برد!
  3. در صورتی که این اتفاق در توالت عمومی افتاده، پیش از در آوردن تلفن همراه از دستشویی ، هیچ کس نباید از دستشویی استفاده کند.

پس از این که این پیش نیازهای ساده را برای در اوردن گوشی از توالت فراهم کردید، بر اساس مراحل زیر عمل کرده و تلفن خود را نجات دهید!

همچنین بخوانید:
 نرخ اتحادیه لوله بازکنی اصفهان
خدمات رسوب گیری

مرحله اول؛ استفاده از دستکش

در کاسه توالت و چاه آن، آلودگی های بسیاری وجود دارند که امکان بروز بیماری های مختلف را فراهم می کنند. از این رو اگر این اتفاق در توالت های عمومی افتاده، باید ببینید ارزش تلفن شما به قدری هست که این ریسک را قبول کنید یا خیر! اگر بخواهید، تلفن خود را از چاه در آورید، ناچارا باید دست خود را درون چاه توالت کنید. برای این کار از دو جفت دستکش استفاده کرده و یا دست خود را با یک نایلون پلاستیکی بپوشانید. به این ترتیب آلودگی های چاه به بدن شما برخورد نمی کنند.

خارج کردن گوشی از توالت
در آوردن گوشی از توالت

مرحله دوم؛ در نظر گرفتن شرایط لوله دستشویی

ابعاد و ارتفاع لوله های دستشویی با هم تفاوت دارد؛ برای این که از مناسب ترین روش در آوردن گوشی از چاه توالت استفاده کنید، ابتدا باید به ابعاد این لوله ها توجه داشته باشید. در صورتی که ارتفاع این لوله ها بیشتر از 30 سانتی متر باشد، کار شما سخت تر خواهد بود. بهتر است با یک متخصص و تعمیر کار تماس بگیرید! اما در صورتی که این ارتفاع کمتر باشد، با داخل کردن دست خود یا استفاده از سیم یا میله بلند، تلفن خود را خارج کنید.

مرحله سوم، بررسی موقعیت فعلی لوله

باید ببینید، پس از افتادن تلفن درون چاه توالت، تا چه زمانی درون لوله ها باقی می ماند؛ برای این کار از یک چراغ قوه استفاده کرده و با آن امتداد چاه را بررسی کنید. البته ابعاد و اندازه تلفن های همراه امروزی، این احتمال را می دهد که دستگاه از سیفون رد نشود؛ به همین خاطر در اکثر موارد، تلفن تا مدت ها درون لوله باقی می ماند.

مرحله چهارم، در آوردن گوشی از چاه توالت

پس از بررسی کلیه موارد، باید یک روش در آوردن گوشی از توالت را انتخاب کنید و با استفاده از آن تلفن خود را از چاه در آورید. بردن دست داخل چاه توالت بهترین روش برای خارج کردن تلفن همراه از دستشویی است. شما باید درون سیفون به دنبال تلفن خود بگردید، این مسئله با وجود میزان آب زیادی که همیشه درون سیفون است، کار دشواری خواهد بود. به محض این که تلفن خود را پیدا کردید، آن را به آرامی خارج کنید.

مرحله پنجم، ضد عفونی کردن تلفن

برای جلوگیری از بروز آلودگی های مختلف، باید تلفن خود را به خوبی ضد عفونی کنید؛ استفاده از الکل در این زمینه بهترین روش خواهد بود. مواد ضد عفونی کننده با غلظت 75 درصد الکل به کار می روند و صفحه دستگاه و قطعات مختلف آن را به خوبی پاکسازی می کنند. این مواد الکلی را با استفاده از یک پد به همه جای گوشی بکشید و در نهایت تلفن خود را خشک کنید.

خارج کردن موبایل از دستشویی
بیرون آوردن موبایل از چاه توالت

خشک کردن تلفن همراه پس از در آوردن گوشی از چاه توالت

خشک کردن گوشی خیس شده یک فرایند پیچیده است و بسیاری از مردم با روش های انجام آن آشنایی ندارند. در صورتی که تلفن همراه شما و قطعات درونی آن خیس شوند، شانس کمی برای روشن کردن مجدد آن خواهید داشت. اما با استفاده از راهکارهای زیر، امکان بالا آمدن سیستم آن وجود دارد:

  1. در صورتی که تلفن شما روشن است، آن را خاموش کنید؛
  2. برای خشک کردن گوشی از جارو برقی استفاده کنید تا ذرات آب از همه قسمت های داخلی و خارجی تلفن شما خارج شوند.
  3. از وسایل پر خطری مانند سشوار در این زمینه استفاده نکنید.
  4. برنج ماده معجزه آسای رفع رطوبت است؛ تلفن خود را درون یک بسته برنج قرار دهید تا رطوبت نهایی آن نیز از بین برود.
  5. سپس گوشی خود را در مقابل آفتاب قرار دهید و در نهایت آن را روشن کنید.

در نهایت تلفن خود را به شارژ بزنید تا باطری های آن نیز تست شوند. در نظر داشته باشید که پس از خارج کردن گوشی از چاه هرگز آن را برق نزنید؛ جریان برق آسیب های شدیدتری به سیستم آن می رساند.

خدمات تخصصی خارج کردن اشیا از چاه توالت

اگر به دنبال تخصصی ترین روش در آوردن گوشی از چاه توالت و دستشویی می گردید، باید از متخصصین لوله باز کنی در اصفهان کمک بگیرید. آن ها با استفاده از دستگاه های به روز و پیشرفته خود این فرایند را برای شما تسهیل می کنند. روش هایی مانند تخلیه چاه، حفر چاه و لوله بازکنی در این زمینه موثر واقع می شوند.

جمع بندی

آشنایی با روش در آوردن گوشی از چاه توالت به شما کمک می کند که در این شرایط دست و پای خود را گم نکنید و با بهترین راهکارهای موجود، تلفن همراه خود را از چاه در آورید. با افزایش نرخ خرید تلفن های هوشمند، افتادن آن ها درون چاه یک زیان مالی بزرگ خواهد بود. پس با استفاده از روش های ذکر شده در این گزارش برای خارج کردن این دستگاه ها از چاه اقدام کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *