خدمات رسوب زدایی لوله آب گرم

رسوبات موجود در آب شرب و لوله کشی به مرور زمان ممکن است با ایجاد رسوب در لوله های آب گرم موجب کاهش فشار آب گرم شوند. این مشکل ممکن است برای هر کدام از شیرآلات ادارات، منازل، شرکت ها و آپارتمان ها و ساختمان های دیگر نیز پیش آید. در حالت کلی مجموعه عوامل مختلفی مانند وجود جرم و رسوب، خرابی و … در لوله های آب گرم و آبگرمکن می تواند افت فشار را موجب شود.
همان طور که اشاره کردیم رسوبات به مرور زمان ایجاد می شوند و به تدریج با افزایش حجم آنها، با مشکلات بیشتری مواجه خواهید شد. اما در این خصوص ممکن است از خود بپرسید چگونه می توان اقدام به رسوب زدایی لوله آب گرم کرد؟ برای این منظور چه اقداماتی لازم است؟ خدمات جرمگیری آب گرمکن دیواری شامل چه مواردی است؟
در این مطلب همراه ما باشید تا شما را با خدمات رسوب گیری آبگرمکن در اصفهان آشنا کنیم.

خدمات رسوب زدایی لوله های آب گرم و آبگرمکن دیواری

خدماتی که برای رسوب زدایی لوله های آب گرم و آبگرمکن دیواری در اصفهان ارائه می شود کاملا تخصصی بوده و شامل طیف گسترده ای از خدمات می شود. همان طور که می دانید گرم کردن آب مصرفی تمامی مکان ها و منازل توسط آبگرمکن ها انجام می گیرد. در طول شبانه روز آب گرم کاربرد زیادی دارد به طوری که می توان آن را در گروه لوازم پر مصرف و ضروری دانست. در صورت خرابی آبگرمکن بیشتر به اهمیت آن پی خواهید برد؛ چرا که در این حالت کمبود آن کاملا احساس خواهد شد.
اصلی ترین علتی که موجب ایجاد رسوب و جرم در لوله های آب گرم آبگرمکن و پکیج می شود، مواد معدنی و املاح موجود در آب است. این مواد با رسوب در لوله ها کارایی آبگرمکن را کاهش داده و موجب خرابی آن می شوند. خدمات رسوب زدایی شامل کلیه اموری است که مانع از این مشکل شده و یا بتوانند مشکل ایجاد شده را حل نمایند. انجام این خدمات کاملا تخصصی است و شما نمی توانید به تنهایی برای انجام آنها اقدام کنید.

همچنین بخوانید : نشانه های رسوب در آبگرمکن
خدمات جرمگیری آب گرمکن دیواری
جرمگیری آب گرمکن دیواری در اصفهان

رسوب گیری لوله های آب گرم در اصفهان

رسوب گیری لوله های آب گرم باید به صورت دوره ای انجام شود. اما از کجا باید زمان مناسب رسوب زدایی لوله آب گرم را تشخیص دهیم؟ در حقیقت علائم بروز این مشکل چیست و از کجا می توان به آن پی برد؟ با توجه به این که رسوبات معمولا در درون انشعابات و مدار آبگرمکن ایجاد می شوند، به همین دلیل در حالت عادی هیچ علامت ظاهری ندارند.
برای تشخیص رسوب گرفتگی باید بیشتر دقیق شده و در واقع نگاه ریزبینانه ای داشته باشید تا به اتفاقاتی که در مدار آن رخ داده پی ببرید. در ادامه به چند مورد اساسی برای تشخیص زمان رسوب گیری لوله آب گرم اشاره می کنیم:

 • برای گرم شدن آب باید زمان بیشتری صبر کنید.
 • در فصل های سرد سال مخصوصا در زمستان، شوفاژها و رادیاتورها گرم نمی شوند و یا این کار در زمان بیشتری انجام می شود.
 • علی رغم روشن بودن پکیچ و یا آبگرمکن، آب گرم نمی شود و یا گرمای خیلی کمی دارد.
 • فشار آب مصرفی به میزان زیادی کاهش یابد.
 • مشاهده هشدار و یا کد خطا بر روی صفحه نمایش آبگرمکن و یا پکیچ
 • بالا رفتن بار و فشار در پکیچ
 • وجود هر گونه سوراخ شدگی و یا حتی نشتی در قسمت اتصالات مانند مبدل پکیچ
 • ایجاد صداهای عجیبی از قبیل تق تق از پکیچ و یا آبگرمکن
 • افزایش مصرف انرژی و کارکرد بیشتر آبگرمکن

نکته مهمی که در این خصوص باید در نظر داشته باشید این است که موارد ذکر شده تنها علائم رسوب گرفتگی نیست و ممکن است علل دیگری هم داشته باشند. به همین دلیل برای رسوب گیری لوله آب گرم و کلا عیب یابی مشکلات آبگرمکن در اصفهان، بهتر است از تعمیرکاران ماهر و با سابقه کمک و مشاوره بگیرید.

همچنین بخوانید: از بین بردن سوسک فاضلاب با گازوئیل

خدمات رسوب گیری لوله آب گرم به چند روش انجام می گیرد؟

خدمات جرمگیری آب گرمکن دیواری به دو روش کلی انجام می گیرد:

 • روش ثقلی
 • روش پمپی

رسوب زدایی به هر روشی که انجام بگیرد نیاز به تخصص کافی و ابزار و لوازم مخصوصی دارد که در ادامه به خدمات ارائه شده در هر یک از این روش ها اشاره می کنیم.

جرمگیری آب گرمکن دیواری به روش ثقلی

در روش ثقلی مراحل زیر برای رفع مشکل رسوب گرفتگی لوله ها انجام می گیرد:

 1. آبگرمکن و یا پکیچ را خاموش کرده و شیرهای ورودی آنها را ببندید.
 2. مبدل آبگرمکن را از آن جدا کنید. محل قرارگیری این مبدل در قسمت زیری کلاهک تعدیل می باشد.
 3. داخل مبدل آب وجود دارد که می توانید از یک سر آن با فوت کردن، تمامی آب داخل آن را خالی کنید.
 4. حالا به یک سر مبدل شلنگ لاستیکی و به سر دیگر آن لوله پلاستیکی را متصل کنید.
 5. با احتیاط اسید را از ورودی قیف به درون مبدل بریزید تا از سمت دیگر خارج گردد.
 6. تا زمانی باید به این کار ادامه دهید که دیگر از مبدل کف خارج نشود. در اصطلاح به این کار اسید شویی پکیج گفته می شود.
 7. پس از اتمام اسید شویی پکیج باید به همین روش درون مبدل آب بریزید تا قسمت داخلی آن کاملا شسته شود.
خدمات رسوب زدایی آب گرمکن
رسوب زدایی آب گرمکن در اصفهان

جرمگیری آب گرمکن دیواری به روش پمپی

خدمات ارائه شده در این روش نیز به شرح زیر می باشد:

 1. پکیج را خاموش و برق آن را قطع کنید. سپس باید از عدم مصرف گاز اطمینان یابید.
 2. بعد از بستن شیر ورودی، شیر پرکن آن را باز نمایید.
 3. برای اینکه آب بتواند از پکیج خارج گردد، شیر آب گرم را در جایی باز بگذارید.
 4. حالا پمپی که مخصوص شستشو می باشد را در تشتی از اسید رقیق و آب قرار دهید.
 5. برای شروع جرمگیری لوله آب گرم، یک سر پمپ شستشو را به قسمت ورودی مبدل وصل کرده و سر دیگر را به قسمت خروجی مبدل متصل می کنند.
 6. با روشن کردن پمپ باید حدود 15 تا 20 دقیقه زمان دهید تا فرایند اسید شویی لوله آب گرم تکمیل گردد.
 7. حالا رسوب زدایی به اتمام رسیده و می توانید مبدل را از پمپ شستشو جدا کنید.
 8. در نهایت مبدل را با استفاده از فشار زیاد آب شستشو دهید.

توصیه می کنیم برای اینکه بتوانید در کمترین زمان ممکن رسوب زدایی لوله های آب گرم پکیج و یا آبگرمکن را در اصفهان انجام دهید و مشکلی پیش نیاید، با تکنسین های متخصصی که در این زمینه سابقه دارند مشورت نمایید.

همچنین بخوانید: اتحادیه لوله بازکنی اصفهان

جرم گیری آبگرمکن دیواری و پکیج در اصفهان

در حالت کلی توصیه می کنیم لوازم منزل و مخصوصا لوازم سرمایشی و گرمایشی را به صورت دوره ای و مرتب سرویس کرده و آنها را مورد بررسی قرار دهید. بنابراین اگر تمایل دارید که استفاده بهینه ای از آب گرم داشته باشید، جرمگیری آب گرمکن دیواری خود را نادیده نگیرید و در فواصل معین آن را انجام دهید.
متخصصان و افراد با سابقه در این زمینه توصیه می کنند تا خدمات رسوب زدایی را به صورت سالانه انجام دهید. البته کیفیت آب شرب منطقه ای و میزان املاح و مواد معدنی آن در مناطق مختلف متفاوت است و به همین دلیل این مدت می تواند کم یا زیاد گردد.
جرمگیری آب گرمکن دیواری و پکیج را باید به افراد خبره بسپارید تا این کار را بدون دردسر و با سرعت بیشتری انجام دهند. خبره بودن تکنسینی که رسوب زدایی را انجام می دهد بسیار مهم است. چرا که افراد بی تجربه در صورتی که اقدام به سرویس و رسوب زدایی کنند، ممکن است به دستگاه آسیب بیشتری وارد کنند.

خدمات رسوب گیری آبگرمکن
رسوب گیری آبگرمکن در اصفهان

اسید شویی انواع رسوبات در اصفهان

در صورتی که مبدل آب گرمکن و یا پکیج توسط رسوبات گرفته شده باشد، لازم است اقدامات لازم برای رفع آن را انجام دهیم. اسید شویی لوله آب گرم در چنین مواقعی تنها راه و شاید آخرین راه حل رهایی از این مشکل باشد. اما در صورتی که اسید شویی لوله آب گرم را به دفعات تکرار کنید به مبدل آسیب رسیده و ممکن است فرسوده و یا خورده شود. درست است که جلوگیری از ایجاد رسوب بهترین کار است؛ ولی به مرور زمان این اتفاق خواهد افتاد و ناگزیر به استفاده از اسید شویی پکیج خواهیم بود.
برای اسید شویی پکیج نیاز به اسید داریم و اسیدهای موجود در بازار خلوص متفاوتی دارند. هر کدام از این اسیدها برای کاربری خاصی به کار می روند. اگر از اسید مناسبی برای این کار استفاده نگردد، آبگرمکن و انشعابات آن آسیب خواهند دید. اسیدهایی با خلوص 33 درصد برای اسید شویی پکیج مناسب هستند که به آنها جوهر نمک نیز گفته می شود.

قیمت خدمات رسوب زدایی لوله و آب گرمکن در اصفهان

خدمات رسوب زدایی لوله آب گرم و اسید شویی پکیج با توجه به فاکتورهای مختلفی تعیین می گردد که ثابت نیستند و نمی توان هزینه ثابتی برای آن اعلام کرد. اما اگر به صورت منظم و دوره ای لوله ها را رسوب زدایی و آب گرمکن را سرویس کنید، می توان از بروز مشکلات جدی جلوگیری کرده و در هزینه ها صرفه جویی کرد. علاوه بر این با سرویس منظم دستگاه می توانید عمر آن را افزایش داده و از خرابی و مشکلات بیشتر جلوگیری کرد.

بدون تردید آسان ترین  و بهترین راه لوله بازکنی استفاده نمودن از دستگاه فنر برقی می باشد. ولی نه استفاده از دستگاه های قدیمی که با دریل بود. در حال حاضر دستگاه های تولید شده در این زمینه اندازه کوچک تری دارند، ولی تا حدود زیادی از قدرت بیشتری برخوردارند و به راحتی تمام لوله های گرفته از قبیل لوله فاضلاب آشپزخانه، ظرفشویی، حمام، دستشویی و ... را باز می کنند.

زمان باز نمودن لوله های آب و فاضلاب به میزان شدت گرفتگی لوله ها و همچنین نوع دستگاه هایی که برای این امر مورد استفاده قرار میگیرند، بستگی دارد. ولی ما در این شرکت با بروز ترین دستگاه ها و ماهر ترین افراد در این زمینه، بهترین خدمات در حوزه نشت یابی و باز کردن لوله های گرفته در کمترین زمان ممکن را ارائه خواهیم داد.

خیر این روش به هیچ عنوان کثیف کاری و شلوغی ندارد. شرکت لوله بازکن تاسیسات دنا با رعایت تمامی دستورالعمل ها و پروتکل های بهداشتی مخصوصا در زمان همه گیری ویروس کرونا، تمامی مراحل انجام کار را با دقت و بدون هیچ گونه آلودگی و کثیف کاری انجام می دهد.

اولین کار در زمان گرفتگی لوله ها تماس با شرکت لوله بازکنی در اصفهان می باشد. تا به راحتی و بدون کثیف کاری تمامی مشکلات شما را برطرف نمایند.