از بین بردن بوی بد فاضلاب

رفع بوی بد فاضلاب


با ترویج ساختمان سازی و تمایل انسان ها به سکونت در ساختمان ها اغلب سرویس های بهداشتی و توالت ها به درون خانه منتقل شد. اما بنا به یکسری از اشتباهات سیستم فاضلاب ساختمان دچار گرفتگی شده و بوی بد فاضلاب در تمام خانه های ساختمان می پیچد. قطعاً بوی بد فاضلاب برای هیچکس خوشایند نبوده و میخواهد در سریع‌ترین حالت ممکن از شر آن خلاص شود. در طی این مقاله بهترین روش های رفع بوی بد فاضلاب می پردازیم.

علت اصلی بوی بد فاضلاب

برای از بین بردن بوی بد چاه فاضلاب باید ابتدا با علل و دلایلی که باعث بوی بد فاضلاب ساختمان میشود آشنایی پیدا کنیم. در ابتدا لازم به ذکر است که گاز ناشی از فاضلاب ترکیبات شیمیایی خطرناک دارد و می‌تواند آسیب جدی به سیستم تنفسی وارد کند. به همین دلیل از جمله عوارض استشمام بوی فاضلاب می باشد. اما لازم به ذکر است که بوی گاز های فاضلابی در ساختمان خطرناک نبوده و صرفا باعث آزار روانی آنها می شود.

گازهای ناشی از فاضلاب از طریق سیستم لوله کشی وارد طبقات ساختمان میشوند و به همین دلیل است که افرادی که در طبقه اول ساکن هستند، بیشتر در معرض بوی بد فاضلاب قرار می گیرند. وجود بوی بد می تواند ناشی از خشک بودن شتر گلویی باشد. شترگلو یا لوله u شکل به منظور جلوگیری از ورود گاز های بدبو در ساختمان ها استفاده می شود. اما مهندسی غیر استاندارد و مشکل در سیستم لوله کشی می تواند باعث خشک شدن آب شتر گلویی شود و نبود آب از دیگر دلایل قطعی انتشار بوی بد می باشد.

از دیگر دلایل این مشکل می توان به وجود بخشی از فضولات و مواد جامع که وارد چاه شده اند اشاره کرد. زیرا این مواد در طی مدت زمان طولانی علاوه بر سفت شدن به مرور زمان فاسد شده و بوی بسیار آزار دهنده ایجاد کند.

رفع بوی بد چاه فاضلاب
از بین بردن بوی بد فاضلاب

دلایل شیمیایی انتشار بوی بد در فاضلاب

یکی دیگر از عللی که باعث انتشار بوی بد در فاضلاب می شود تجزیه شدن فضولات توسط باکتری های بی هوازی می باشد. تجزیه شدن باکتری های چاه سبب ایجاد گازهایی مانند سولفید هیدروژن، آمونیاک، دی اکسید کربن، متان، نیتروژن و هیدروژن می شود. در صورتی که غلظت گاز کم باشد، باعث بوی بد فاضلاب در منازل میشود و در صورتی که غلظت بالایی داشته باشد، به دستگاه تنفسی آسیب می رساند. برای رفع این مشکل باید در سیستم لوله کشی ساختمان تحقیق کنید و ببینید آیا از شتر گلویی استفاده می شود یا خیر.

همچنین بخوانید: خدمات رسوب گیری

گرفتگی چاه فاضلاب و رفع بوی بد

یکی دیگر از مواردی که گزارش آن آن به مراتب بیشتر بوده است، پر شدن چاه فاضلاب یا نشت آن میباشد. در صورتی که زمین اطراف ساختمان مرغوب نباشد، نشتی چاه اتفاق می افتد. معمولاً در چنین شرایطی آب و فاضلاب به سایر نقاط نفوذ کرده و باعث ایجاد بوی بسیار بدی در ساختمان می شود. برای رفع بوی بد چاه فاضلاب باید با یک شرکت خدماتی تخلیه چاه اصفهان تماس بگیرید و مورد را گزارش کنید.

روش های رفع بوی بد چاه فاضلاب

برای از بین بردن بوی بد فاضلاب آپارتمان منزل روش به شما معرفی می‌کنیم که از طریق آن میتوانید بوی بد را تا حدود زیادی رفع کنید. اما در صورتی که نیاز دارید این خدمت توسط فردی متخصص انجام گیرد، میتوانید از شماره های موجود برای تماس با شرکت لوله باز کنی اصفهان و ما تماس گرفته و مورد خود را گزارش کنید.

  • محلول جوش شیرین و سرکه

برای این کار باید ابتدا یک چهارم فنجان جوش شیرین را داخل لوله بریزید و ۲۰ دقیقه صبر کنید. سپس یک فنجان سرکه سفید را روی جوش شیرین ریخته و اکنون نیاز است تا ۳۰ دقیقه صبر کنید. بعد از گذشت زمان باید یک کتری آب جوش را درون لوله خالی کنید. لازم به ذکر است که این روش برای از بین بردن بوی بد آشپزخانه مناسب است.

از بین بردن بوی بد چاه فاضلاب
رفع بوی بد چاه فاضلاب
  • تماس با شرکتهای خدماتی لوله بازکنی

در صورتی که علت اصلی گرفتگی لوله فاضلاب شما گیر کردن اجسام جامدات یا فضولات باشد. باید یک متخصص با دستگاه فنر زن اقدام به باز کردن لوله کند. بنابراین میتوانید از شماره های موجود در صفحه برای بر طرف کردن بوی بد فاضلاب آپارتمان منزل اقدام کنید.

  • مخمر نان با آب

یک بسته مخمر نان تهیه کنید و آن را درون آب جوش بریزید تا حل شود. سپس آن را داخل لوله ای که بو از آن می آید بریزید و یک شبانه روز اجازه دهید تا درون لوله بماند و سپس لوله را با آب جوش شستشو دهید. این روش نیز برای آشپزخانه کارایی خوبی دارد.

  • ترکیب نوشابه جوش شیرین و سرکه سفید

می توانید یک بطری نوشابه آماده کرده و نصف آن را در لوله بریزید. بعد از آن لازم است یک فنجان جوش شیرین را به آن اضافه کنیم. حالا نوبت به خالی کردن یک لیوان سرکه سفید می باشد. بعد از گذشت نیم ساعت تا یک ساعت یک کتری آب جوش داخل لوله بریزید.

افرادی که از بوی بد توالت فرنگی یا ایرانی شکایت دارند این روش برای آنها بسیار مناسب است و با استفاده از آن می توان تا حدودی بوی بد توالت را رفع کرد.

  • استفاده از اسیدهای لوله بازکن

محلول ها با برندهای متفاوتی در سوپر مارکت ها یا ابزار فروشی ها موجود هستند که می‌تواند آنها را خریداری کرد. بعد از بازکردن در مواظب باشید که اسید با پوست شما برخورد نکند. سپس از آن را درون لوله فاضلاب بریزید و منتظر بمانید تا اسید کار خود را انجام دهد. اما لازم به ذکر است که استفاده مداوم از اسید باعث ایجاد مشکل جدی در سیستم فاضلاب ساختمان می شود.

آیا بعد از فنر زدن بوی بد فاضلاب به طور کلی از بین میرود ؟

مسئله مهم آن است که علت اصلی بوی نامطبوع فاضلاب به دلیل گرفتگی های موجود در لوله ها هستند. بنابراین با تماس با یک شرکت لوله بازکنی در اصفهان میتوانید هر چیزی که درون لوله باعث انسداد شده است را رفع کرده و همچنین بوی بد فاضلاب را به طور کلی از بین ببرید. بسیاری از نیروهای لوله بازکن دارای دستگاه فنر زن سیار هستند که در اسرع وقت با مراجعه به محل سکونت شما در صدد رفع مشکل و رفع بوی بد فاضلاب برمی‌آیند.

همچنین بخوانید:
لوله بازکنی در سپاهان شهر
لوله بازکنی مرداویج
نرخ اتحادیه لوله بازکنی اصفهان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *