ساخت لوله بازکن خانگی

ساخت لوله بازکن


ساخت لوله بازکن برای از بین بردن مشکلات چاه و فاضلاب اهمیت دارد. این محلول ها به دسته های شیمیایی و خانگی تقسیم بندی می شوند. مواد شیمیایی مخصوص لوله بازکنی اصفهان اغلب مضرات و معایب بسیاری دارند و به همین خاطر تا حد امکان از این مواد برای باز کردن لوله ها استفاده نمی شود. این مواد اغلب اسیدی هستند و خطرات بسیاری در استفاده از آن ها وجود دارد.

به همین خاطر بسیاری از خانواده ها تمایل دارند، که از محلول لوله بازکن خانگی و دست ساز استفاده کنند؛ به این ترتیب آسیب های کمتری به محیط اطراف و ابزار آلات مخصوص وارد می شود. این مواد با ساده ترین متریال ساخته شده و کاربردهای بی شماری دارند. در این گزارش با برخی از مهم ترین مواد دست ساز لوله بازکنی آشنا شده و روش آماده سازی و استفاده از آن ها را نیز بررسی می کنیم.

معرفی محلول لوله بازکن خانگی قوی

مواد ساده ای مانند جوش شیرین، سرکه، نوشابه و… در این زمینه مورد استفاده قرار گرفته و کاربردهای بی شماری دارند. از ترکیب این مواد با هم، محلول لوله بازکن دست ساز خانگی به وجود می آیند که برای از بین بردن رسوبات و جرم های موجود در لوله های ساختمانی به کار می روند و در زمان بسیار کوتاهی این مشکلات را از بین می برند. برخی از این ترکیبات را در زیر مشاهده می کنید:

  1. محلول جوش شیرین و سرکه
  2. محلول جوش شیرین و سرکه و نوشابه
  3. جوش شیرین و نمک به همراه کمی آب گرم

برای آشنایی با روش استفاده از هر یک از این محلول ها ادامه این مطلب را مطالعه کنید.

همچنین بخوانید : خدمات رسوب زدایی لوله و آبگرمکن

محلول جوش شیرین و سرکه

ساخت محلول لوله بازکن کوچکترین ریسکی در استفاده ندارند و در کوتاه ترین زمان ممکن سبب پاکسازی لوله های آب و فاضلاب ساختمان خواهند شد. به محض ترکیب کردن این مواد با هم، واکنش های شیمیایی بین آن ها به وجود می آید که برای باز کردن لوله ها بسیار مفید واقع می شود.

ساخت لوله بازکن
ساخت محلول لوله بازکن قوی خانگی

برای ساخت این ماده معجزه آسا، یک فنجان سرکه آماده کرده و آن را با یک تا دو لیوان آب ترکیب کنید. همچنین می توانید، ابتدا کمی جوش شیرین درون چاه فاضلاب بریزید و سپس محلول سرکه و آب را درون لوله ها بریزید.

سپس باید چند ساعت صبر کنید و در نهایت کمی آب درون لوله ها بریزید تا اجرام و رسوبات پاکسازی شده از مسیر لوله ها خارج شوند.

ساخت لوله بازکن قوی با جوش شیرین، سرکه و نوشابه

ساخت لوله بازکن با انواع مواد و ترکیبات ساده انجام می شود. اضافه کردن نوشابه به محلول جوش شیرین و سرکه قدرت این لوله بازکن دست ساز را چندین برابر افزایش می دهد. برای استفاده از این محلول باید نوشابه را در چند مرحله داخل لوله های آب بریزید.

با استفاده از این محلول دیگر خطر آلودگی محیط و بالا زدن چاه نیز به وجود نمی آید و این مسئله سبب افزایش استفاده از این مواد دست ساز و خانگی شده است. شما می توانید، حداکثر دو بار از این محلول استفاده کنید تا به نتیجه دلخواه برسید.

همچنین بخوانید : خدمات لوله بازکنی در سپاهان شهر

محلول جوش شیرین و نمک و آب ولرم

ساخت لوله بازکن با استفاده از مواد ساده ای مانند نمک و جوش شیرین نیز به سهولت انجام می شود. این مواد برای رفع گرفتگی های سطحی لوله ها به کار می روند و در سریع ترین زمان ممکن شما را به نتیجه مطلوب می رسانند.

برای تهیه این محلول ها باید نیم استکان نمک و نیم استکان جوش شیرین به همراه یک کتری آب تهیه کنید. این مواد را درون لوله های آب بریزید و کمی فرصت دهید تا راه لوله ها پاک شود. در صورتی که مشکل گرفتگی حل نشد، این محلول را چند بار درون لوله ها بریزید.

ساخت محلول لوله بازکن
ساخت لوله بازکن خانگی

رعایت نکات ایمنی برای ساخت محلول لوله بازکن

برای آماده سازی و ساخت لوله بازکن خانگی باید برخی نکات ایمنی را نیز مد نظر قرار دهید. در صورتی که محلول های لوله بازکنی قوی باشند، باید حتما از وسایل و تجهیزات ایمنی استفاده کنید. استفاده از دستکش های مخصوص، ماسک و… در حین استفاده از این مواد ضرورت دارد.

بهتر است، چند مدل ترکیب را با هم مخلوط نکنید! این مواد با هم واکنش نشان داده و صدمات جدی به لوله ها و سیستم آب و فاضلاب وارد می کنند. استفاده از عینک های ایمنی نیز در این خصوص بسیار اهمیت دارد.

همچنین بخوانید: لوله بازکنی دروازه شیراز

ساخت محلول لوله بازکن قوی

در صورتی که مشکل لوله های فاضلاب شما با این مواد دست ساز برطرف نشود، به جای ساخت لوله بازکن از مواد قوی و صنعتی استفاده کنید. در فروشگاه ها، انواع چاه بازکن قوی با فرمولاسیون قوی ارائه می شوند که هر یک از آن ها کاربردهای به خصوصی دارند. محلول هایی مانند روان، اکتیو، محشر و… نیز در این میان قرار می گیرند.

جلوگیری از آسیب دیدن لوله ها

ساخت لوله بازکن دستی با هدف پیشگیری از بروز مشکل و از بین رفتن رسوبات انجام می شود. اما شما می توانید، با استفاده از برخی راهکارهای ساده، از بروز این مشکلات در سیستم آب و فاضلاب منزل خود پیشگیری کنید. برخی از این راهکارها را در زیر مشاهده می کنید:

  1. از ورود مواد جامد به درون لوله ها پیشگیری کنید؛ بیشتر از نیمی از مشکلات موجود در سیستم آب و فاضلاب به دلیل ورود این مواد جامد به لوله ها ایجاد می شوند. به همین خاطر با جلوگیری از ورود این مواد به لوله ها از بروز این مشکلات پیشگیری می شود.
  2. استفاده از توری نیز بر روی دهانه سینک ها و لوله های فاضلاب از بروز این مشکلات پیشگیری خواهد کرد.
  3. هر چند مدت یک بار درون لوله ها آب جوش بریزید، تا از بروز این مسائل پیشگیری شود.

جمع بندی

انواع محلول های لوله بازکن خانگی، با فرمولاسیون فوق العاده ای مورد استفاده قرار می گیرند و هر یک از آن ها در پیشگیری از بروز این مشکلات نیز میسر واقع می شوند. در صورت استفاده از این مواد بسیاری از خطرات استفاده از مواد شیمیایی ایجاد نمی شود. در این گزارش در خصوص ساخت قویترین محلول لوله بازکنی اطلاعاتی به دست آوردید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *