از بین بردن سوسک فاضلاب

روش های از بین بردن سوسک فاضلاب


از بین بردن سوسک فاضلاب دغدغه بسیاری از مردم امروز است که برای انجام آن از روش های خانگی و صنعتی کمک می گیرند. سوسک ها جانوران موذی و آلوده ای هستند که سلامت محیط را به خطر می اندازند. وجود آن ها سبب انتقال بیماری های مختلف شده و مواد آلوده ای را به سرویس بهداشتی و چاه های فاضلاب منتقل می کنند. در این گزارش از سایت لوله بازکنی اصفهان با روش های مختلف از بین بردن سوسک فاضلاب آشنا می شوید.

از بین بردن سوسک فاضلاب و توالت با محلول پیاز

برای این منظور یک عدد پیاز و یک قاشق جوش شیرین آماده کرده و آن ها را با یکدیگر ترکیب می کنیم؛ این مواد را در گوشه های منزل قرار داده و سوسک هایی که در سوراخ ها و کناره های دیوار مخفی شده اند، از مخفیگاه خود خارج کنید. سپس برای نابودی آن ها از روش های مختلفی استفاده نمایید.

استفاده از ترکیب فلفل، سیر و پیاز

برای این منظور یک پیاز کامل را خورد کرده و آن را با 1 قاشق فلفل قرمز و یک حبه سیر خورد شده مخلوط کنید. به این مواد کمی آب اضافه کنید تا به صورت یک محلول یک دست آماده شوند. محلول را به مدت یک ساعت استراحت دهید تا مواد خیس خورده و خواص آن بیشتر شود. سپس محلول را در یک بطری بریزید و در محل رفت و آمد سوسک ها اسپری کنید.

همچنین بخوانید: خدمات رسوب گیری

روش های صنعتی از بین بردن سوسک فاضلاب و کابینت

استفاده از روش های خانگی برای از بین بردن سوسک های فاضلابی اغلب بی خطرتر بوده و با هزینه کمتری صورت می گیرد. اما روش های صنعتی و حرفه ای نیز در این زمینه به شما کمک می کنند تا در زمان کمتری از شر این جانوران راحت شوید. برخی از مردم به جای استفاده از این روش ها از چاه بست بر روی کاسه توالت استفاده می کنند. اما به جز این ابزار، روش های زیر نیز در دفع سوسک ها تاثیر گذار خواهند بود:

از بین بردن سوسک فاضلاب با گازوئیل

گازوئیل به سرعت سوسک های چاه توالت شما را از بین می برد و آن ها را در کسری از ثانیه می کشد. بوی این ماده برای سوسک ها آزار دهنده بوده و آن ها را از محل مورد نظر فراری می دهد. از این رو بسیاری از مردم این ماده را برای از بین بردن این جانوران موذی به کار می برند. استفاده از گازوئیل به صورت مستقیم در چاه های توالت و آشپزخانه صورت می گیرد. برای این منظور یک لیوان از این ماده را درون چاه ریخته و منتظر فرار دسته جمعی سوسک ها باشید!

از بین بردن سوسک فاضلاب
روش های از بین بردن سوسک فاضلاب

سم سوسک فاضلاب و استفاده از روش های سمپاشی

برای نابودی کامل این جانوران، این روش بسیار کارآمد است و به عنوان مطمئن ترین راهکار دفع سوسک های مزاحم شناخته می شود. بسیاری از سوسک ها در دیواره های توالت زندگی می کنند و به همین خاطر استفاده از سموم مخصوص بهترین روش نابودی آن ها به شمار می رود.

مهمترین نکات از بین بردن سوسک دستشویی

برای از بین بردن این جانوران موذی باید به چند نکته ساده در سرویس بهداشتی یا محیط منزل خود توجه داشته باشید. رعایت این نکات به شما در رفع کامل این مشکلات چاه و فاضلاب کمک می کند:

جلوگیری از ایجاد رطوبت در محیط

سوسک ها به محیط های مرطوب علاقه مند هستند و به محض مواجهه با این شرایط به سرعت شروع به تکثیر در محل مورد نظر می کنند. این جانوران بدون وجود رطوبت نمی توانند زندگی کنند؛ به این ترتیب بهترین روش نابودی آن ها، از بین بردن رطوبت محیط است. برای این منظور از نشتی شیر توالت و دستشویی جلوگیری کرده و در صورت نیاز آن ها را ترمیم کنید.

جلوگیری از پر شدن سطل زباله

یکی از مکان های آلوده ای که بستر مناسبی برای رشد جانوران موذی فراهم می کند، سطل زباله است. به همین خاطر خالی نگه داشتن سطل زباله و جلوگیری از آلودگی در این محیط یک اصل اساسی برای از بین بردن سوسک فاضلاب به شمار می رود. پر بودن سطل زباله باعث ایجاد بوی بد در محیط می شود و در نهایت به تکثیر بیشتر سوسک ها می انجامد.

تخلیه به موقع چاه فاضلاب

یکی از مهمترین دلایل ازدیاد سوسک ها و جانوران موذی، نیاز به تخلیه و لایروبی چاه فاضلاب است که با روش های مختلفی مورد بررسی قرار می گیرد. برای جلوگیری از رشد بیش از حد سوسک باید چاه فاضلاب خود را به موقع تخلیه کنید.

از بین بردن سوسک فاضلاب
از بین بردن سوسک فاضلاب

نظافت به موقع محیط

در صورتی که محیط زندگی شما تمیز نباشد، خورده های غذا بر روی زمین جمع شده و مواد غذایی مورد نیاز برای رشد سوسک ها را فراهم می کنند. در صورتی که در محل زندگی سوسک ها تغذیه آن ها فراهم نباشد، فرایند تخم ریزی انجام نشده و سوسک ها به تدریج محیط زندگی خود را عوض می کنند. خورده نان هایی که به کف آشپزخانه می چسبند، چربی های چسبیده به سینک و… سبب آلودگی محیط می شوند. پس برای از بین بردن سوسک های فاضلابی باید به نظافت و تمیزی منزل توجه داشته باشید.

جلوگیری از بازگشت دوباره سوسک ها

پس از رفع کامل این مشکلات، برای جلوگیری از بازگشت مجدد سوسک ها باید از روش های زیر استفاده کنید:

  1. پر کردن منافذ و سوراخ های خانه؛ از بین بردن ترک های ساختمان
  2. استفاده از تله های چسبی در محل رفت و آمد سوسک ها
  3. استفاده از چسب های سوسک برای نابودی سوسک ها
  4. استفاده از سوسک کش های شیمیایی برای فراری دادن این جانوران
همچنین بخوانید : لوله بازکنی در سپاهانشهر نشانه های رسوب در آبگرمکن

جمع بندی

در این گزارش با راهکارهای از بین بردن سوسک توالت آشنا شده و با روش های خانگی و صنعتی کشتن و از بین بردن این حشرات موذی آشنا شدید. از بین بردن سوسک دستشویی برای جلوگیری از بروز بیماری ها بسیار اهمیت دارد. در صورتی که روش های خانگی برای از بین بردن این جانوران موذی موثر واقع نشوند، باید حتما از روش های صنعتی و ابزار و مواد شیمیایی استفاده کنید تا این مشکلات را در اسرع وقت از بین ببرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *